img

Eskişehir'de "Uğur Mumcu'yu Anma Konseri" düzenlendi


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konserde gazeteci Uğur Mumcu anıldı.

Konserin ilk bölümünde piyano sanatçısı Emre Yavuz, S. Rachmaninov’un 3.Piyano Konçertosu’nu icra etti. İkinci bölümde ise besteci Turgay Erdener’in Uğur Mumcu’ya adadığı “Uğur Mumcu Kantatı” adlı bestesi seslendirildi. Rengim Gökmen’in yönettiği konsere soprano Selva Erdener, soprano Ezgi Görkem Yıldırım, soprano Tuğba Mankal ve tenor Emre Akkuş konuk solist olarak katıldı.

Rejisörlüğünü ve aynı zamanda anlatıcılığını Murat Atak’ın üstlendiği gecede Şehir Tiyatroları sanatçılarından Zafer Ergül ve Bilge Büyükerşen de anlatıcı olarak görev aldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, konserin sonunda yaptığı konuşmada, “Uğur Mumcu Eskişehir için ayrı bir anıttır, değerli bestecimiz Turgay Erdener’in bestesi, orkestramız, koro ve solistlerin burada terennüm ettiği ezgiler, bugün bizi çok eskilere götürdü, anılarımızı canlandırdı. Buradan tekrar kendisini rahmetle anıyorum.” dedi.

Büyükerşen’in ardından konuşan Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu da Yılmaz Büyükerşen’e, Senfoni Orkestrası’na ve Eskişehir’e teşekkür etti.

Gecede seslendirilen eserlerin yanı sıra video gösterimi eşliğinde Uğur Mumcu’nun hayatı ve düşünceleri anlatıldı.

Gelecek programda Senfoni Orkestrası orkestra şefi Can Okan ve piyano sanatçısı Mertol Demirelli’yi sahnede ağırlayacak. W.A. Mozart’ın Piyano Konçertosu No.23 ve A. Dvorak’ın Senfoni No.9 “Yeni Dünyadan” eserlerinin icra edileceği konser 3 Şubat 2023 Cuma akşamı 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.