img

Kıymetliler yeşilde kalmasına rağmen baskı devam ediyor


Altın dünkü seansı yeşilde kapatmasına rağmen satış baskısını üzerinde hissetmeye devam etti. 1622 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, gün içinde tepki alımlarıyla 1642 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak seansın en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak dolar endeksinde kısmen geri çekilme yaşasa da ABD 10 yıllık getirinin yüzde 4 seviyesini aşmış olması altının üzerinde baskı yaratan bir diğer unsur oldu. Altın yine de böyle bir günde 1629 dolar/onstan seansı tamamlayarak yüzde 0,4 kazancı hanesine yazdı.

Gümüş de dünkü seansı yeşilde kapatmış olmasına rağmen, satış baskısını üzerinde hissetmeye devam etti. 18,35 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 18,39 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 0,2 kazancı hanesine yazdı.

Platin de dünkü seansta neredeyse yatayda bir kapanış yaparak aşağı yönlü rallisine ara vermiş oldu. 847 dolar/ons seviyesinden güne başlayan platin, 1 dolar/onsluk bir kazanç elde ederek 848 dolar/onstan seansı tamamladı.

Paladyum ise günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olarak öne çıkarken, 2000 dolar/onsun üzerinde güçlü kalmaya devam ediyor. 2042 dolar/onstan güne başlayan paladyum, 2071 dolar/onstan gün kapanışı yaparak yüzde 1,6 kazanç elde etmiş oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 21 dolar/onsla gerçekleşirken son zamanların en yüksek işlem primleri görüldü. işlem hacmi açısından ortalama bir gün geride kalırken toplamda 2.188 kg altın ve 255 gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak: TROY
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.