img

Piyasadan haberler


KZBGY…Şirket Yönetim Kurulu 27.09.2022 tarihli toplantısında, Şirket Marmaris'te yer alan "Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort" projesi ile ilgili ilerleme süreçleri ele alınmıştır.Projede yer alan yapımı devam eden 205 odalı 5 yıldızlı otel bloğunun potansiyel alıcılarının bulunması ve bu alıcılarla satış görüşmelerinin yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine Yapılacak görüşmelerde minumum değerin esas alınması için otel bloğunun değerini tespit ettirmek üzere Lotus Gayrimenkul Değerleme A.Ş. firmasına gayrimenkul değerleme raporu hazırlatılmasına,karar vermiştir.

HKTM…Şirket'in öncelikli vizyonlarından biri de hareket kontrol odaklı teknoloji firmalarına yatırım yaparak teknolojik altyapısını genişletmektir. Fon kullanım raporunda belirtildiği gibi yeni şirket alımları için ön görüşmelerde antant kalınmıştır.Bu vizyon doğrultusunda Türkiye'de mukim ACD Bilgi İşlem Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ile İnovasyon Mühendislik Teknoloji Geliştirme Danışmanlık Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi'nin %51'lik paylarının satın alınmasına ilişkin ön görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır.

ECILC…İş ortaklığı Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler San. ve Tic. A.Ş. (Eczacıbaşı Monrol)'nin bugün toplanan Yönetim Kurulu'nda; ürün ve hizmetlerini yurtdışı pazarlarda da genişletme hedefi doğrultusunda radyofarmasötik ürünlerin geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik olarak Almanya'da 25.000 Avro tutarında sermaye ile Monrol GmbH unvanlı bir limited şirketin kurulmasına karar verilmiştir. Sermayesinin tamamına (%100) Eczacıbaşı Monrol'ün sahip olacağı Monrol GmbH'nin kurulacak üretim tesislerinde ARGE'si Eczacıbaşı Monrol ekipleri tarafından gerçekleştirilen radyofarmasötik ilaçların üretilmesi planlanmaktadır. Bununla birlikte, bu tesisin radyoligand terapilerde(*) kullanılan bir çok ilaç için sözleşmeli ürün geliştirme ve üretim faaliyetleri (CDMO) hizmeti sunacak özel bir bölüme sahip olması hedeflenmektedir.Yapılması planlanan üretim tesisinin yaklaşık dört yıllık bir süreçte tamamlanarak 2026 yılında faaliyete geçmesi ve maliyetinin yaklaşık 30 milyon Avro tutarında olması öngörülmektedir.

EGSER…Sayın Ortaklar,26 Eylül 2022 pazartesi günü (dün) Şirketimiz tarafından açıklanan "Tasarruf Tedbirleri Alınması, Verimsiz ve Üretim Siparişi Bulunmayan Üretim Hatlarının Geçici Olarak Üretime Kapatılması hk.." konulu açıklamamız neticesinde, yatırımcılarımızdan gelen talep üzerine ilave bilgi verilmesi gereksinimiduyulmuştur.Bubağlamda;Açıklamamızda belirtildiği üzere, azalan siparişlere bağlı olarak mamul stokları ndakiartışın azaltılarak üretim/stok dengesini korumak amacıyla, üretim hatlarının bir kısmında 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle üretime geçici olarak ara verilecek, bu tesisler bakıma alınacaktır.Böylece, 2022 yılının son üç ayında 1,5 milyon m2 üretim azaltılacak olup, fabrikamızın son üç aylık üretim kapasitesine göre; yaklaşık %25, yıllık kapasitesine göre ise %6 azalış gerçekleşeceği öngörülmektedir.Şirket kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu bulunmamakta olup, şirketimiz faaliyetlerine devam etmektedir.

KRDMA, KRDMB, KRDMD…Satış prosedürümüze göre Ekim-Aralık 2022 döneminde fiyat listelerimiz üzerinden aşağıda belirtilen miktarlarda ürün satışı programlanmıştır.

ANGEN…Şirket bağlı ortaklığı RhineGene B.V'nin çatısı altında Polonya'da satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan RhineGene POLAND Sp. z o.o'nın (Ticaret Sicil No :7252323249) işlemleri 27.09.2022 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.

COSMO… Şirket' Mekatronik Yapı Taahhüt San. A.Ş.'nin %51 hissesini 2.550.000 TL bedelden satın almıştır. Söz konusu Şirket, hastane odası, ameliyathane, laboratuvar, temiz oda, iklimlendirme sistemleri kurulumu yapmakta, metro, stadyum, hastane gibi yerlerde izleme ve kontrol odaları kurmakta, kurulan sistemlerin bakım ve onarımını yapmaktadır.Söz konusu hisse devir işlemi bugün itibariyle tamamlanmıştır.

KONTR… ŞirketKuzey Marmara Yeraltı Gaz Depolama Projesi (Faz III)" kapsamında,"Kuzey Marmara Yeraltı Kara bölümleri, Yeni Yüzey Tesisi (NSP), KMGS, Açık Deniz bölümleri (Off-Shore Platformlar) ve Botaş Tie-in'in Elektrik, Enstrüman ve Kontrol Sistemlerinin İnşaatı, Montajı, Testi ve Ön Devreye Alınması ve Devreye Alınması "işleri karşılığında toplam (KDV hariç) 64.500.000,00 TL tutarında sipariş almıştır

HTTBT… Endonezya menşeili havayolu firması TransNusa Aviation Mandiri, şirketimizin yolcu hizmet sistemleri (PSS) çözümlerini 27 Eylül 2022 tarihi ile kullanmaya başlamış olup, kullanım süresi 10 (on) yıl olacaktır. ALGYO…Portföyüde yar alan İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Evliyaçelebi Mahallesi, Şimal Kuytu Sokak, 299 ada, 29 no.lu parselde bulunan Alarko-DİM İş Merkezi'nin 1-2-3-4 no.lu bağımsız bölümlerinin 39.640.000 TL+KDV bedel üzerinden Sürgü Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye satılmasına ve satış bedelinin tapu devri sırasında peşin olarak tahsil edilmesin oybirliği ile karar verilmiştir.

UTPYA… "Borsamız Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmekte olan Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret Anonim Şirketi'nin ticaret unvanının "Zedur Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi" olarak değişmesi nedeniyle; bülten adı 28/09/2022 tarihinden itibaren "ZEDUR ENERJI" olarak değiştirilecektir. Mevcut "UTPYA" işlem kodu 03/10/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere "ZEDUR" olarak değiştirilecektir."

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.