img

Piyasadan haberler


SNGYO…Şirket Yönetim Kurulu 28.09.2022 tarihli toplantısında, 16.09.2022 tarih ve 2022-29 sayılı kararla satışına karar verilen İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Sarıgazi Mahallesi 1958 Parselde yer alan 8 adet bağımsız bölümün Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş.' ne satışının iptal edilmesine karar verilmiştir.

NTGAZ…Şirket operasyonel verimlilik ve karlılık odaklı uzun vadeli stratejik iş planları çerçevesinde; toplam satış hacmi, ciro ve brüt karlılık içerisindeki payları dikkate alınarak; Aksaray, Bursa Mustafakemalpaşa ve Eskişehir Oto CNG istasyonlarının faaliyetlerine son verilmesine, karlılığı ve katma değeri yüksek diğer tesislerimizin faaliyetlerine yoğunlaşılmasına karar verilmiştir.Söz konusu üç oto CNG tesisimizin toplamının Şirketimiz toplam satış hacmi ve ciro içerisindeki payı oldukça düşük olup (2021 yılı toplam satış hacmi içindeki payı binde bir; toplam ciro içerisindeki payı binde bir), bu tesislerin kapatılmasının Şirket'in toplam satışlarına etkisi önemsiz seviyededir. Şirketimiz operasyonel verimlilik ve karlılık odaklı faaliyetlerine, diğer tesislerinde kesintisiz şekilde devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

SUWEN…Şirket yurtdışı operasyon planları çerçevesinde Romanya'da 4. mağaza açılışını bugün (28.09.2022) Baneasa Shopping City'de gerçekleştirmiştir.

KLSYN…Şirket tarafından, Tekirdağ Fabrika Lokasyonu Üretim tesisinin yanında bulunan ve şirket ortaklarına ait 26.150 m2'lik arsanın ileride oluşacak kapasite artırımında kullanılmak üzere, SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Şirketi tarafından hazırlanan değerleme raporuna istinaden 5.365.000 TL'ye satın alınmasına, Şirket satın almış olduğu taşınmazın SPK'nın (II-23.3) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına, oybirliği ile karar verilmiştir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.