img

Piyasanın durumu


ENDEKS NASIL PERFORMANS GÖSTERDİ? BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.78 yükseliş ile 3,560 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 3,542 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 3,624 seviyesini gördü.

HİSSELER ENDEKSİ NASIL ETKİLEDİ? Son işlem gününde endeks genelinde artışların çoğunlukta olduğunu izledik. AKBNK (7.72 puan) ve THYAO (6.7 puan) endekse en çok pozitif katkı sağlayan şirketler konumunda bulunurken, TUPRS (-4.67 puan) ve PETKM (-1.74 puan) endekse negatif katkı sağlayan şirketler oldu.

YABANCI AKTİVİTESİ NASIL? BIST 30 hisselerinde yabancı payı azalışlarının çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 18 tanesinde yabancı payı azalışı görüldü. Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %3.19 ile TAVHL ve %2.76 ile TTKOM olurken, en fazla azalan hisselerin ise %6.28 ile EKGYO ve %4.25 ile THYAO olduğu göze çarpıyor.

HACİM NE YÖNDE İLERLİYOR? BIST 30 Endeksi'nde işlem hacminin son bir aylık ortalamasının altında olduğunu görüyoruz. BIST 30 Endeksi'nde 5 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasının üzerine yükselirken, geriye kalan 25 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasına kıyasla ortalama %38 azaldı. Diğer yandan hacmi artış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %0.97 seviyesindeyken, hacmi azalış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %0.03 seviyesinde gerçekleşti.

HİSSELERİN MOMENTUM TRENDİ NASIL? RSI göstergesini incelediğimizde BIST 30 Endeksi hisselerinin 15 tanesinin yukarı yönlü trend bölgesi olan 50 ile 70 seviyesi aralığında yer aldığını görüyoruz. Hisseler özelinde ise HEKTS ve SASA hisselerinin RSI göstergesinin aşırı alım bölgesi olan 70 seviyesinin üzerinde olduğunu görüyoruz.

DÜNDEN BUGÜNE ÖNE ÇIKANLAR Akıllı grafikleri incelediğimizde pozitif tarafta AKBNK, BIMAS ve HEKTS dikkat çekiyor. Negatif tarafta ise KOZAA, TAVHL ve TCELL ön plana çıkıyor.

Kaynak Halk Yatırım
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.