Ticaret Bakan Yardımcısı Gürcan, TOBB ve KTTO ile ekonomi konferansına katıldı

Ticaret Bakan Yardımcısı Gürcan, TOBB ve KTTO ile ekonomi konferansına katıldı

Vakıf Katılım

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) tarafından organize edilen “Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu II. Ekonomi Konferansı”nın açılışında konuşma gerçekleştirdi.

Konferansa; KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Eş Başkanlar ve iş insanları katılım sağladı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Gürcan açılış konuşmasında, KKTC ile ticaret hacmine değinerek, Kıbrıs ile Türkiye'nin ticari ve ekonomik ilişkinin genişletilmesine ve derinleştirilmesine verilen önemi vurguladı. Ayrıca Kıbrıs Türk halkının varlığının ve geleceğinin teminat altına alınmasının ve KKTC’nin tüm kurum ve kuruluşlarıyla güçlendirilmesinin öncelikli hedefler arasında yer aldığına değindi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, KKTC ile Türkiye'nin ticaret hacminin 2023 yılında 2,5 milyar dolara ulaştığını ve Türkiye'nin, KKTC’nin ihracat ve ithalatında ilk sırada yer aldığını söyledi.

  Hibya Haber Ajansı